E-mail adresinizi bırakarak gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.


Muhteşem ihracat
  15.12.2014


TÜRKİYE’de eğlence sektöründe yatırımlar hızla büyüyor. 


İSTANBUL Entertainment Group (IEG), Muhteşem Yüzyıl Teşhir-i İhtişam sergisiyle büyük ses getirdi. “8 milyon TL bütçeli sergiyi ihraç edeceğiz” diyen IEG CEO’su Kemal Gürkaynak, “2015’te 1.5 milyon, eğlence bileti üreteceğiz” dedi.

TÜRKİYE’de eğlence sektöründe yatırımlar hızla büyüyor. Yabancı sanatçıların düzenlediği konserlerin sayısı artarken tiyatro ve müze yeni gelişen pazarlar olarak dikkat çekiyor. Tüm bu alanları tek çatı altında toplayan Istanbul Entertainment Group (IEG) 8 milyon TL bütçeli “Muhteşem Yüzyıl Teşhir-i İhtişam” sergisini ise Abu Dhabi, Dubai, Katar, Suudi Arabistan, Rusya, Kazakistan ve Azerbaycan’a ihraç edecek. IEG CEO’su Kemal Gürkaynak, “Eğlence sektöründe farklı içeriklerle öne çıkacağız. 2015’te toplam 1.5 milyon adetlik bilet üreteceğiz” dedi.

14 AYDA TAMAMLANDI

Muhteşem Yüzyıl sergisinin yabancı turistlerden de ilgi gördüğünü anlatan Kemal Gürkaynak, şöyle konuştu:

“İstanbul Maslak’taki Uniq Müze’de açılan sergi 2 bin 600 metrekare alanda kurulu. Ziyaretçiler, bir televizyon dizisi için ilk kez yapılan, daha önce Titanic, Star Wars ve Tutankhamon için düzenlenen ilgi çekici ve eşsiz bir gerçekçilik sunan tekniklerle bezenmiş sergide Muhteşem Yüzyıl’ın büyülü dünyasına adım atıyor. Tamamlanması 14 ay süren sergi, arkasında büyük bir emek ve tecrübe ile yola çıktı. Tüm heykel ve teşhir mankenleri için 850 adet aksesuar ve mücevherler 5 ay gibi bir sürede üretildi. Sergi dekorlarının inşasında 14 ton demir profil, 2 bin 350 tabaka ağaç malzemesi ile 24 metreküp çeşitli nitelikte masif ağaç kullanıldı.”

HERKESE İÇERİK ÜRETİYOR

Kemal Gürkaynak, şunları söyledi: “İstanbul Çocuk Tiyatrosu (ICT), İstanbul Exhibitions (IE) ve Media and Project’in (MAP) birleşmesiyle kurulan IEG bugün 2 yaşından 70 yaşına kadar her gruba içerik üretir hale geldi. Türkiye’de eğlence sektörü kırılgan yapısıyla öne çıkıyor. Çevrenizde olabilecek her türlü olay ilk eğlence sektörünü etkiliyor. Yaptığımız iş kolay değil. Biz üç farklı alanda riskleri dağıtmaya çalışıyoruz. Türkiye’de üretilecek olan ürünleri yurtdışına da ihraç ediyoruz.”

Tiyatroda hasılat  50 milyon TL

TÜRKİYE’de çocuk tiyatrosu alanında önemli gelişmeler yaşandığını anlatan IEG Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Balcı, şöyle konuştu: “Bugün tiyatro sektörünün sinema endüstrisinin yüzde 10’u kadar ciro yaptığını tahmin ediyoruz. Bu da yaklaşık 50 milyon TL. Ancak yeni yapımlar ve sahnelerle bu rakamlar çok hızla büyüyor. Devlet tiyatrolarını ise ayrı tutmak gerekiyor. Buradaki durum biraz daha farklı. Türkiye’de çocuk tiyatrosu yani aile eğlencesine önemli yatırımlar yapıyoruz. Bu yıl Sezen Aksu ile gerçekleştireceğimiz müzikal ve Madagascar projelerine ilginin yoğun olacağını tahmin ediyorum.”

Konser alanı bulmak zor

CANLI müzik alanında yaşanan gelişmeleri değerlendiren IEG Yönetici Ortağı Selim Sefada, “Artık yabancı sanatçılar turneye çıkacağı zaman İstanbul’a da uğramak istiyor. Çünkü çevre ülkelerden çok ciddi talepler geliyor. Türkiye’nin bu alandaki en büyük sorunu konser alanı olmaması. İstanbul’da şuan için sadece İTÜ stadı bulunuyor. Mevcut statlarda konser düzenlememize futbol kulüpleri izin vermiyor. Çünkü zeminiyle ilgili ciddi sıkıntılar yaşanıyor. Bu yıl 15 Ekim-29 Kasım arasında düzenlediğimiz Good Music In Town Konserleri büyük ses getirdi” dedi.

  
  

Kaynak :
Hit : 892


Türkiye de araç sayısı 20 milyonu aştı
Ödenmeyen çeke kasko sigortası
Türkiye yaşlanıyor
Altyapı projeleri gayrimenkul sektörünü canlandıracak
Tüketici güveni 5 ayın zirvesinde
Galatasaray ın göğsü çok ucuza gitti!
Hadise şimdi de 2,5 milyona modacı oldu!
Yabancıya konut satışı artacak
İstanbul Park a Ortadoğu nun en prestijli yarışı geliyor
Turizmde Antalya nın kaybı 2,5-3 milyar dolar
60 sektör destek taleplerini sıraladı
İstihdamda en yüksek pay onda
O kişilerden vergi alınmayacak!
Senet geri döndü
Bavul ticaretinden ayda 5 bin 800 TL kazanıyor
THY´den Chelsea´e dudak uçuklatan teklif!
Kart faizleri yeniden belirlendi
Muhteşem ihracat
Türkiye Yılın En Başarılı Bayram Programı Ödülü 2014 CNNTÜRK ten Tatlı Bayram ile Sinan Kunter in
Türk Tekstil Sektörü Kalitede Mükemmellik Ödülü 2014 Bendi Eşarp ın
Türkiye Yılın Spor Programı Ödülü 2014 Ödülü TRT Spor un Başarılı Basketbol Yapımı Pota nın
Türk Sporu Yılın Spor Kulübü 2014 Ödülü BEST 2001 Yeşilköy Spor Kulübü nün
Kalitede Mükemmellik 2014 Ödülü Seda Ozalit Dijital Kopyalama Merkezi nin
Türkiye Yılın Spor Adamı Ödülü Başarılı Basketbol Yorumcusu ve LİG TV Basketbol Koordinatörü Murat Murathanoğlu nun
 
MEDASIST INTERNATIONAL
Medasist International World Medasist International Sigorta ve Bes Medasist International Sektörel
www.newsfromturkey.tv www.sigortanet.tv www.turksektorel.net
www.travelassisturkey.com www.sigortaegitim.com  
www.medasist.com    
  Medasist International Business  
  Travel Assistance    
  Business Life    
  Education    

Medasist International tüm kullanım hakları ile ilgili yasalara, kanunlara ve bunlarla birlikte tüm etik kurallara tamamen uymakta ve saygılıdır.Medasist International’a ait bu ve tüm portallarda kaynak gösterilerek yer alan tüm bilgi, haber, araştırma içerikli yazı ile videolar tamamen güvenilir,olduğuna inanılan, halka açık olduğu ve tüm toplumun paylaştığı bilinen bir haber içeriği olmasıyla birlikte acil haber özelliğini kaybederek telif hakkı kullanım özelliği olmayan yada ilgili içeriğin bu özelliğini kaybetmiş olduğu düşüncesiyle ,kaynağı ve varsa yazarı yada ilgili haberi düzenleyen kişinin belirtildiği bilgilerden oluşmaktadır.Medasist International platformlarında kaynak gösterilerek yayınlanan tüm yazılı ve görsel içerikler ilgili kaynağa aittir,bu içeriklerin başkaları tarafından kopyalanması durumunda tüm sorumluluk kopyalayan kişi yada kuruma ait olacaktır. Tüm içerik ve videolarla ilgili hatalı kullanım, hatalı bilgiden kaynaklanan sorunlarda haber kaynağı yada ilgili haberde geçen kişi yada kurumlardan gelen geçerliliği kanıtlanmış yazılı talepler doğrultusunda tüm içerik ve videolar gerektiği şekilde değiştirilebilir yada yayından tamamen kaldırılabilir.Medasist international tüm etik kullanım haklarına saygı göstermektedir.Medasist International Platformlarında yer alan bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.Tüm kaynak belirtilerek alınan haberler,araştırmalar,yazılı ve görsel tüm içeriklerden oluşabilecek bilgilerin hataları,eksikleri ve yatırım amaçlı kullanılmasıyla ilgili Medasist International Sigorta ve Bes Platformu, www.sigortabilgiservisi.com portalı yöneticilerinin hiçbir sorumluluğu ve bağlayıcılığı bulunmamaktadır.

Medasist International abides and complies fully with all ethic rules as well as legislation, laws related with all rights of usage. All information, news, research texts and videos included in this and all portals of Medasist International with referencing the source thereof are comprised of information provided by its source and if any, its author or any person reporting such relevant news with the consideration of that no copyright is to be applied or the relevant content has lost its such nature because it has lost its urgent news nature even though it is a news content that is believed to be fully reliable, and open to public and known as to be shared by the whole community. All written and audio contents published on Medasist International platforms by referring the source thereof belong to such relevant source, and in case such contents are copied by third parties, all responsibility rests on the person or body that makes copying. In cases arising from misuse of all contents and videos and from misinformation, according to written requests proven to be valid from the news source or those people or bodies whose names are mentioned in such news may, all contents and videos be replaced duly or taken off from the broadcasting totally. Medasist International respects to all ethical right of usage. Information included in Medasist International Platforms is not in the scope of investment consultancy.Regarding mistakes, deficiencies and usage for investment purposes on and of all information comprised of any news, researches, written and audio contents quoted with references, Medasist International Insurance and Individual Retirement Platform, www.sigortabilgiservisi.com portal managers has no responsibility and bind.